Aplikace ke stažení

Konfigurační aplikace pro RC spínač v4.0
 
Konfigurační aplikace pro RC spínač v3.0
Nalevo vyobrazené aplikace dovolují do RC spínače nahrát libovolný blikající mód, který si uživatel sám naedituje. Časová osa nám ve smyčce simuluje dle nastavení 0.5 - 5 vteřin a uživatel si pomocí 20ti voleb pro každý kanál definuje v jakém okamžiku budou výstupy aktivní a neaktivní. Vysílačem je ovládán stav Zapnuto / Vypnuto, u verze v4.0 je také možno druhým kanálem regulovat výsledný jas pro výstupy č.1 a č.2. Dále je pomocí aplikace možno plně konfigurovat chování RC spínače. Aplikace také poskytuje náhledy na jednotlivé typy modelů a můžeme si ihned udělat jasnou představu, jak bude námi navržený blikající efekt působit přímo na modelu letadla, quatrocoptéry nebo lodi. Pro správnou funkci stačí připojit modul RC_USBCOM k PC a tento bude aplikací automaticky detekován. Podmínkou je, aby byl v PC nainstalován ovládač pro virtuální COM port od firmy FTDI. Doporučuji nejdříve připojit převodnik k PC, nainstalovat patřičné ovládače a až následně spustit aplikaci. Aplikaci není nutné instalovat a je možno ji přenášet v podobě jediného spustitelného souboru např. na Flash disku, externím HDD, apd.

K dispozici jsou dvě dostupné verze, které se liší v podpoře různých hardwareových verzí RC spínače. Výše uvedené je určena pro RC spínače verze v4.0, níže je verze určená pro RC spínače v3.0. Aplikaci není nutné instalovat a je možno ji přenášet v podobě jediného spustitelného souboru např. na Flash disku, externím HDD, apd.
U starších verzí do v1.5 se může stát, že aplikace po spuštění vypíše dialogové okno s hlášením, že se nepodařilo v PC najít potřebnou knihovnu FTD2xx.dll. Je to z důvodu chybějících ovládačů ve Vašem PC. Potřebnou knihovnu si můžete také stáhnout na níže uvedeném odkazu nebo zde. Knihovnu pak stačí zkopírovat do složky s aplikací. Historie změn je přiložena vždy u aplikace.

 

Dokumenty ke stažení

Návod pro RC spínač v4.0 (firmware v1.7 a novější) - stáhnout

Návod pro RC spínač v3.0 (firmware v2.8 a novější) - stáhnout

Ovládače ke stažení

Ovládač FTDI pro Windows 7 a novější - stáhnout

Ovládač FTDI pro Windows XP - stáhnout

Knihovna FTD2xx.dll - stáhnout

Archiv

Návod pro RC spínač v3.0 (firmware v2.6) - stáhnout

RC spínač konfigurátor v1.6 - stáhnout

RC spínač simulátor - stáhnout

Návod pro RC spínač v2.0 - stáhnout

Návod pro RC sound effect - stáhnout